Wyjątkowy prezent na Komunię dla dziewczynki

Co sprawdzi się na prezent na komunię dla dziewczynki 9 letniej? Nowa edukacyjna zabawka, rower, a może książka? Jako dodatek do upominku komunijnego perfekcyjnie nada się powieść dla dzieci. Warto jednak wybrać taką, która poza rozrywką nauczy dziecko czegoś nowego. Tajemnica domu w Bielinach to książka autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk, która przeniesie małe czytelniczki do fantazyjnego świata z elementami mitów słowiańskich. To świetny przykład lektury, która nie tylko bawi, ale jednocześnie i czegoś uczy.

Mity a postrzeganie świata

Tajemnica domu w Bielinach to niezwykle mądra, czuła i pełna magii książka, na której skorzystają nie tylko mali czytelnicy, ale i ich rodzice. Powieść jest pierwszym tomem większego cyklu. Możemy więc pomyśleć o zakupie całego zestawu, szczególnie gdy nasza córka jest fanką wielotomowych książek dla dzieci. Katarzyna Berenika Miszczuk w swoim cyklu literackim porusza istotne tematy. Nie brak tu i zagadnień trudniejszych (jak rozwód rodziców czy nagła zmiana miejsca zamieszkania), jednak autorka wplata je w fabułę w zupełnie niewymuszony sposób. Wszystko tu dzieje się naturalnie, dzięki czemu czytelnik może z łatwością zrozumieć intencje bohaterów, a także z nimi sympatyzować.

Stare wierzenia

Rodzeństwo Lipowskich musi się przeprowadzić. To dla dzieci ogromna tragedia, gdyż z wielkomiejskiej Warszawy trafiają do… małej, zapadłej wsi. Nie spodziewają się jednak, jakie fantazyjne wydarzenia będą miały tu miejsce, a także ile nowego dowiedzą się na temat kultowych słowiańskich legend. 

Czym powinien charakteryzować się prezent na komunię dla dziewczynki:

– dostosowanie do zainteresowań i marzeń dziecka,

– atrakcyjna forma wizualna oraz design,

– trwała zabawka, która pozostanie z nią na długo,

– coś, co może zostać wykorzystane na wiele sposobów,

– produkt, który zapewnia rozrywkę, ale i czegoś uczy,

– zapewnia rozwój umysłu i uczy historii.