Prezent na komunię dla dziewczynki

Prezent na komunię wcale nie musi być drogim gadżetem. Na tę wyjątkową uroczystość warto wybrać coś, co będzie przypominało te ważny dla każdego dziecka dzień. Pierwszą myślą, która przychodzi, gdy myślimy o książce dla dziecka przystępującego do I Komunii Świętej jest Biblia. Jednak to nie jedyna opcja, jaką mamy, gdy właśnie książkę chcemy wybrać w prezencie komunijnym. Podpowiadamy, co kupić na prezent na komunię dla dziewczynki w formie książki.

Dla ciekawych świata

I Komunia to świetna okazja do zgłębienia wiedzy na temat Kościoła. Dzieci dopiero zaczynają odkrywać tajniki wiary. Świetnym pomysłem na prezent komunijny jest książka, która pomoże lepiej zrozumieć świat, a zwłaszcza tą część związaną z wiarą. “Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Mały przewodnik po ścieżkach wiary” s. Izabeli Iwańskiej to książka, która w ciekawej formie wprowadzi dziecko w sferę duchowości. Cytaty, ciekawostki czy uzupełnianie tekstów z pewnością zainteresują każde dziecko. “Ilustrowany przewodnik po Biblii. Frazeologizmy biblijne” to kolejna pozycja, która sprawdzi się jako prezent na komunię dla dziewczynki ciekawej świata. Dzięki niej pozna znaczenie używanych w codzienności słów i frazesów, których źródła można znaleźć w biblijnych opowieściach. Aby jeszcze lepiej poznać historię chrześcijaństwa, warto wybrać książkę Sophie De Mullenheim “Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata”, która wyjaśni najbardziej tajemnicze zagadki związane z wiarą. 

Historie świętych

Ciekawym pomysłem na książkowy prezent komunijny dla dziewczynki są pozycje opisujące inspirujące postacie. Oto kilka propozycji:

– “Święci. 15 niezwykłych historii życia. Od Piotra Apostoła do Matki Teresy z Kalkuty” Charlotte Grossetete to ciekawe opowiadania o życiu kilkunastu świętych żyjących w różnych epokach.

– “Historie z Biblii. Bohaterki dla dziewcząt” Anny Jóźwik to skierowana właśnie dla dziewczynek książka zawierająca 7 opowiadań o inspirujących postaciach biblijnych. 

– “Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą Święci. 160 zadziwiających opowiastek z życia Świętych” – książka Ewy Skarżyńskiej to pełna humoru pozycja pokazująca jak to się stało, że Święci zostali Świętymi.