• Skuteczne techniki nauczania języka niemieckiego
  język niemiecki Mysłowice

  Istnieje dużo metod nauczania języka niemieckiego, które wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom uczniów efektywnie realizując cele kursów czy zajęć indywidualnych. Zajęcia bazują na wiedzy o nich wszystkich dostosowując metodę według możliwości i potrzeb osoby lub grupy wybierając z każdej metody najpotrzebniejsze i najciekawsze elementy, wprowadzam też własne pomysły. Egzamin  z języka niemieckiego może kończyć każdy etap nauki. Język niemiecki może być łatwy i przyjemny w nauce.

  Obszar działalności: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice i okolice. Także język niemiecki online

 • Niemiecki dla każdego

  język niemiecki on-line

  Uczyć może się każdy w każdym wieku.
  Od dzieci w wieku przedszkolnym aż do emerytów. Każdy przychodzi na zajęcia z innym celem i inną motywacją. Dzieci poznają nowy świat, uczniowie przygotowują się do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych, studenci podwyższają swoje przyszłe szanse na rynku pracy, dorośli najczęściej uczą się dla firmy i swoich klientów, starsi realizują swoje marzenia i znajdują w nauce nowe hobby. A ty, dlaczego chcesz się uczyć języka niemieckiego? Pomogę Ci odkryć nową pasję oraz szybko opanować język niemiecki. Katowice, Sosnowiec i okolice.

 • Nauka dorosłych
  To dorośli są przede wszystkim moimi uczniami. Z różnych powodów wracają do nauki języka niemieckiego. Wychodząc powtarzają, że nauka w tej chwili jest przyjemnością, a nie pracą.

  W przyjemnej atmosferze, z programem i podręcznikiem dobranym pod ucznia, język niemiecki można przyswoić bardzo szybko.

  Podczas zajęć korzystam z najnowszych podręczników i materiałów. Oferuję szkolenia przez internet. Język niemiecki on-line.

  Poprzez kontakt mailowy przesyłam materiały dodatkowe, linki do materiałów poświęconych nauce języka niemieckiego, testów i ćwiczeń związanych z naszymi lekcjami.

 • Korepetycje i konwersacje

  Uczyłeś się języka niemieckiego, miałeś przerwę lub mimo aktualnego kursu nie czujesz się pewnie, aby porozmawiać w tym języku, chcesz odświeżyć swoją wiedzę - najlepszym rozwiązaniem będą dla Ciebie konwersacje.
  Na zajęciach obowiązuje tylko język niemiecki.

  Oferuję także język niemiecki przez internet, język niemiecki online.

  Kiedy masz problemy z przedmiotem w szkole lub na studiach, wtedy najlepszym rozwiązaniem są korepetycje. Nauczam w miastach: Katowice, Sosnowiec oraz przez internet.

  Język niemiecki dominuje w prowadzeniu korespondencji.

 • Opis oferty
  Szkolenia firm
  Liczne kontakty polskich firm z klientami niemieckojęzycznymi powodują, że język niemiecki jest mile widziany, a nawet konieczny. Prowadzę szkolenia firm z języka biznesowego na różnych poziomach zaawansowania. Pracuję indywidualnie i z grupami w firmach lub miejscu wyznaczonym przez klienta. Obszar działalności: Katowice, Sosnowiec oraz on-line

  Dostosowuję się do dni i godzin zalecanych przez organizatora kursu. Zwracam uwagę przede wszystkim na komunikację w języku niemieckim, ale poświęcam też wiele czasu korespondencji i poprawności wypowiedzi.

  Opracowuję program dostosowany do potrzeb firm i grup,

 • Matura
  Matura to nie problem, to może być przyjemność. 
  Przygotowuję do każdego poziomu i rodzaju matury. Zapoznam Cię z najnowszymi wymaganiami matury pisemnej, ustnej, podstawowej i rozszerzonej
  Nacisk kładę na wymagania maturalne, ale cały rok poświęcony jest systematycznego powtórzeniu tego co już umiesz z języka niemieckiego, rozszerzeniu twojej wiedzy i utrwaleniu jej. Przygotowuję materiały i program specjalnie dla Ciebie, a przez cały kurs rozwiązujemy wiele testów i zadań maturalnych. Podpowiadam, co jest warte zwrócenia uwagi przy nauce języka niemieckiego i w samym dniu egzaminu. 
  Moi uczniowie zdobywają podczas matury najlepsze stopnie (stara matura) i maksymalne noty procentowe. czytaj więcej
 • Ogólne informacje

  Lekcje z języka niemieckiego odbywają się w takich miastach jak: Katowice, Sosnowiec oraz przez internet on-line. Do dyspozycji jest prywatna niewielka klasa w Mysłowicach.

  Referencje z języka niemieckiego, szkolenia firm
  Odbyte szkolenia i kursy metodyczne z języka niemieckiego

  Język niemiecki Katowice, język niemiecki on-line, Katowice język niemiecki, język niemiecki on-line, Dorota Jośko, Dorota Lisowska, język niemiecki, szkolenia firm Sosnowiec

  Szkolenia dla firm z języka niemieckiego
  Język niemiecki Katowice, Sosnowiec, język niemiecki online

 • Skuteczne techniki nauczania języka niemieckiego
  język niemiecki Mysłowice

  Istnieje dużo metod nauczania języka niemieckiego, które wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom uczniów efektywnie realizując cele kursów czy zajęć indywidualnych. Zajęcia bazują na wiedzy o nich wszystkich dostosowując metodę według możliwości i potrzeb osoby lub grupy wybierając z każdej metody najpotrzebniejsze i najciekawsze elementy, wprowadzam też własne pomysły. Egzamin  z języka niemieckiego może kończyć każdy etap nauki. Język niemiecki może być łatwy i przyjemny w nauce.

  Obszar działalności: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice i okolice. Także język niemiecki online

język niemiecki

Witam serdecznie moich przyszłych, obecnych i byłych uczniów. Witam wszystkich, którzy interesują się nauką języka niemieckiego i zapraszam do wspólnej nauki. Katowice, Sosnowiec, Mysłowice.
Oferuję:

 - szkolenia dla firm
 - kursy maturalne i egzaminacyjne
 - kursy na każdym poziomie
 - język niemiecki on-line przez internet
 - korepetycje i konwersacje
 - lekcje indywidualne i w grupie
 - dojazd do klienta 
 - Katowice, Sosnowiec, Mysłowice i okolicejęzyk niemiecki

Odkrywanie języka niemieckiego może być pasją. 

Zapraszam do zapoznania się z moimi referencjami: zobacz moje referencje

Od kiedy zdecydowałam, że chcę uczyć tego języka, ciągle myślę, jak przekazać go moim uczniom, żeby zrozumieli, polubili i zaczęli się nim porozumiewać. Bycie nauczycielem czy lektorem to ciągła nauka nowych metod, technik, a wszystko po to, żeby przekazać pasję. Mam nadzieję, że moi uczniowie ją mają. 

Nowy język to
 - nowa kultura,
 - nowi ludzie, 
 - to nowe znajomości. 

Nie uczymy się tylko słówek, nie uczymy się tylko nowych struktur gramatycznych, poprzez naukę niemieckiego poznajemy nowe kraje, nowych ludzi, ich mentalność i kulturę.

Doświadczenie

Sama przeszłam przez wszystkie etapy uczenia się: na kursach, w szkole, na studiach germanistycznych, na wielu kursach metodycznych. Obserwowałam  i motywowałam pracę uczniów w gimnazjum, w liceum i od ponad 6 lat kursantów w Profi-lingua. Oni wiedzą, czego nauczyli się przez ten czas, ale może nie wiedzą, że ja też zyskałam dzięki nim. Ten proces ciągle trwa. Zawsze można być coraz lepszym i zarażać swoją pasją innych.

Wyszktałcenie

Swoją własną naukę, wydawało się, ukończyłam obroną dyplomu magisterskiego na kierunku germanistyki Uniwersytetu Śląskiego. Jeszcze studiując uczyłam w Gimnazjum w Mysłowicach uzyskując wpierw w roku 2000 stopień nauczyciela kontraktowego, a w 2003 stopień nauczyciela mianowanego. Każdy z nich poparłam mnóstwem warsztatów i szkoleń metodycznych. W roku szkolnym 2004/2005 uczyłam także w liceum przygotowując uczniów do matury.

Współpraca

Od roku 2004 rozpoczęła się tez moja przygoda z nauczaniem indywidualnym i na kursach. Wtedy powstała moja szkoła językowa, wtedy zaczęłam współpracę z Szkołą Języków Obcych PROFI-LINGUA. Szkoła prowadzi kursy w swojej siedzibie w Katowicach, Sosnowcu i Gliwicach, wszystkie placówki są mi bardzo dobrze znane. Profi-lingua przygotowuje kursantów do certyfikatów językowych TELC na wszystkich poziomach oraz organizuje te egzaminy.

Moje kursy prowadzę nie tylko w szkole, dojeżdżam też do firm. Dzięki temu poznałam wielu pilnych uczniów wśród pracowników śląskich firm.

Metodyka

Na zajęciach dostosowuję metodę do możliwości i potrzeb osoby lub grupy wybierając z każdej dostępnej metody najpotrzebniejsze i najciekawsze elementy, wprowadzam też własne pomysły. Bazuję przede wszystkim na metodzie komunikatywnej, która skupia się na mówieniu w języku docelowym, rozwija też wszystkie pozostałe sprawności językowe, czyli pisanie, czytanie i rozumienie ze słuchu. Oprócz tego omawiam na zajęciach zagadnienia gramatyczne po to, by uczeń uczył sie komunikować w sposób świadomy.

Mozna pomyśleć, że jestem nauczycielem skończonym i wiem wszystko - nic bardziej błędnego. Kształcić trzeba się dalej, co też robię. Biorę udział w dalszym ciągu w warsztatach i szkoleniach metodycznych, opracowuję nowe programy nauczania, aby nauka niemieckiego z prespektywy ucznia i nauczyciela pozostała pasją.

mgr Dorota Lisowska

Zapraszam do zapoznania się z moimi referencjami: zobacz moje referencje

 

język niemiecki
Lekcje z języka niemieckiego są prowadzone na obszarze: Katowic, Mysłowic, Sosnowca i okolic. Oferuję także lekcje online przez internet.
język niemiecki
kontakt
 język niemiecki przez internet
 

Dorota Lisowska
JĘZYK NIEMIECKI


ul. Jasienicy 6
41-400 Mysłowice
     
 język niemiecki   508 376 993
dlisowska@poczta.fm
   
Obszar działalności:

Katowice, Sosnowiec, Mysłowice

język niemiecki katowice język niemiecki
Wszelkie prawa zastrzeżone Dorota Lisowska 2021