• Skuteczne techniki nauczania języka niemieckiego
  język niemiecki Mysłowice

  Istnieje dużo metod nauczania języka niemieckiego, które wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom uczniów efektywnie realizując cele kursów czy zajęć indywidualnych. Zajęcia bazują na wiedzy o nich wszystkich dostosowując metodę według możliwości i potrzeb osoby lub grupy wybierając z każdej metody najpotrzebniejsze i najciekawsze elementy, wprowadzam też własne pomysły. Egzamin  z języka niemieckiego może kończyć każdy etap nauki. Język niemiecki może być łatwy i przyjemny w nauce.

  Obszar działalności: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice i okolice. Także język niemiecki online

 • Niemiecki dla każdego

  język niemiecki on-line

  Uczyć może się każdy w każdym wieku.
  Od dzieci w wieku przedszkolnym aż do emerytów. Każdy przychodzi na zajęcia z innym celem i inną motywacją. Dzieci poznają nowy świat, uczniowie przygotowują się do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych, studenci podwyższają swoje przyszłe szanse na rynku pracy, dorośli najczęściej uczą się dla firmy i swoich klientów, starsi realizują swoje marzenia i znajdują w nauce nowe hobby. A ty, dlaczego chcesz się uczyć języka niemieckiego? Pomogę Ci odkryć nową pasję oraz szybko opanować język niemiecki. Katowice, Sosnowiec i okolice.

 • Nauka dorosłych
  To dorośli są przede wszystkim moimi uczniami. Z różnych powodów wracają do nauki języka niemieckiego. Wychodząc powtarzają, że nauka w tej chwili jest przyjemnością, a nie pracą.

  W przyjemnej atmosferze, z programem i podręcznikiem dobranym pod ucznia, język niemiecki można przyswoić bardzo szybko.

  Podczas zajęć korzystam z najnowszych podręczników i materiałów. Oferuję szkolenia przez internet. Język niemiecki on-line.

  Poprzez kontakt mailowy przesyłam materiały dodatkowe, linki do materiałów poświęconych nauce języka niemieckiego, testów i ćwiczeń związanych z naszymi lekcjami.

 • Korepetycje i konwersacje

  Uczyłeś się języka niemieckiego, miałeś przerwę lub mimo aktualnego kursu nie czujesz się pewnie, aby porozmawiać w tym języku, chcesz odświeżyć swoją wiedzę - najlepszym rozwiązaniem będą dla Ciebie konwersacje.
  Na zajęciach obowiązuje tylko język niemiecki.

  Oferuję także język niemiecki przez internet, język niemiecki online.

  Kiedy masz problemy z przedmiotem w szkole lub na studiach, wtedy najlepszym rozwiązaniem są korepetycje. Nauczam w miastach: Katowice, Sosnowiec oraz przez internet.

  Język niemiecki dominuje w prowadzeniu korespondencji.

 • Opis oferty
  Szkolenia firm
  Liczne kontakty polskich firm z klientami niemieckojęzycznymi powodują, że język niemiecki jest mile widziany, a nawet konieczny. Prowadzę szkolenia firm z języka biznesowego na różnych poziomach zaawansowania. Pracuję indywidualnie i z grupami w firmach lub miejscu wyznaczonym przez klienta. Obszar działalności: Katowice, Sosnowiec oraz on-line

  Dostosowuję się do dni i godzin zalecanych przez organizatora kursu. Zwracam uwagę przede wszystkim na komunikację w języku niemieckim, ale poświęcam też wiele czasu korespondencji i poprawności wypowiedzi.

  Opracowuję program dostosowany do potrzeb firm i grup,

 • Matura
  Matura to nie problem, to może być przyjemność. 
  Przygotowuję do każdego poziomu i rodzaju matury. Zapoznam Cię z najnowszymi wymaganiami matury pisemnej, ustnej, podstawowej i rozszerzonej
  Nacisk kładę na wymagania maturalne, ale cały rok poświęcony jest systematycznego powtórzeniu tego co już umiesz z języka niemieckiego, rozszerzeniu twojej wiedzy i utrwaleniu jej. Przygotowuję materiały i program specjalnie dla Ciebie, a przez cały kurs rozwiązujemy wiele testów i zadań maturalnych. Podpowiadam, co jest warte zwrócenia uwagi przy nauce języka niemieckiego i w samym dniu egzaminu. 
  Moi uczniowie zdobywają podczas matury najlepsze stopnie (stara matura) i maksymalne noty procentowe. czytaj więcej
 • Ogólne informacje

  Lekcje z języka niemieckiego odbywają się w takich miastach jak: Katowice, Sosnowiec oraz przez internet on-line. Do dyspozycji jest prywatna niewielka klasa w Mysłowicach.

  Referencje z języka niemieckiego, szkolenia firm
  Odbyte szkolenia i kursy metodyczne z języka niemieckiego

  Język niemiecki Katowice, język niemiecki on-line, Katowice język niemiecki, język niemiecki on-line, Dorota Jośko, Dorota Lisowska, język niemiecki, szkolenia firm Sosnowiec

  Szkolenia dla firm z języka niemieckiego
  Język niemiecki Katowice, Sosnowiec, język niemiecki online

 • Skuteczne techniki nauczania języka niemieckiego
  język niemiecki Mysłowice

  Istnieje dużo metod nauczania języka niemieckiego, które wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom uczniów efektywnie realizując cele kursów czy zajęć indywidualnych. Zajęcia bazują na wiedzy o nich wszystkich dostosowując metodę według możliwości i potrzeb osoby lub grupy wybierając z każdej metody najpotrzebniejsze i najciekawsze elementy, wprowadzam też własne pomysły. Egzamin  z języka niemieckiego może kończyć każdy etap nauki. Język niemiecki może być łatwy i przyjemny w nauce.

  Obszar działalności: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice i okolice. Także język niemiecki online

język niemiecki
Oprócz egzaminów szkolnych przygotowuję moich uczniów także do egzaminów językowych TELC i Instytutu Goethego. Znajomość języka niemieckiego mozna potwierdzić na pięciu różnych poziomach zaawansowania w ramach Centrum Egzaminacyjnego TELC lub Goethe Institut. Poniżej opis wymagań na poszczególnych poziomach i przydatności certyfikatów.
język niemiecki
Certyfikaty Językowe są popularne dzięki:
 • dostosowaniu do potrzeb zawodowych i osobistych oczekiwań mieszkańców współczesnej Europy,
 • nastawieniu na komunikację językową przy uwzględnianiu aspektów zawodowych,
 • dobrej organizacji egzaminów opartych na nowoczesnych testach.
Egzaminy TELC są opracowywane i administrowane przez organizację Weiterbildungs-Testsysteme /WBT/ we Frankfurcie nad Menem będącą członkiem ALTE – organizacji zrzeszającej instytucje nadające certyfikaty językowe uznawane i honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Niekwestionowaną zaletą tych egzaminów jest fakt, że kładą nacisk na zdolności komunikacyjne kandydata - sprawdzona zostaje jego umiejętność porozumiewania się w sytuacjach życia codziennego.

Terminy egzaminów dostosowywane są do indywidualnych potrzeb kandydatów.

Dodatkowym atutem jest krótki czas oczekiwania na wyniki i zasięg ( aż 3000 centrów egzaminacyjnych w 20 krajach )

Oprócz egzaminów z zakresu ogólnej znajomości języka do dyspozycji kandydatów stworzone zostały również egzaminy specjalistyczne – businessowy, turystyczno-hotelarski i techniczny.

Dla kogo przeznaczone są egzaminy telc?

Każdy kto chciałby sprawdzić i potwierdzić swoje umiejętności językowe jest idealnym kandydatem.

Co daje Certyfikat Językowy?

Certyfikat jest uznawany na arenie międzynarodowej, ponieważ jest świadectwem opanowania języka zgodnie z założeniami nauczania i testowania kompetencji językowych w oparciu o wytyczne Rady Europy w ramach systemu Common European Framework of Reference for Language Learning and Teaching.

· Coraz większa liczba pracodawców honoruje egzaminy językowe w postępowaniu kwalifikacyjnym.
· Certyfikat pozwala na ubieganie się o stypendia programu Socrates/Erasmus.
· Certyfikat (minimum na poziomie B1) umożliwia ubieganie się o przyjęcie bez egzaminu do niektórych nauczycielskich kolegiów językowych, które pozwalają uzyskać uprawnienia do nauczania języków obcych we wszystkich typach szkół w Polsce z wyjątkiem innych kolegiów oraz szkół wyższych.
· Certyfikat jest umieszczony na liście uznawanych w ramach postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2005 r. - Dz. U. nr 266, poz. 2230, zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej). Jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym znajomość języka w przypadku ubiegania się o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej (minimalny poziom - B2).

Chciałbyś...

Nic prostszego – rozwiąż test modelowy i sprawdź na jakim poziomie zaawansowania językowego się znajdujesz. (link do testów modelowych na www.telc.net)

Poziomy

A1
Słuchanie: Kandydat potrafi zrozumieć znane mu słowa i bardzo podstawowe wyrażenia, gdy tempo wypowiedzi jest wolne a wymowa wyraźna.
Czytanie: Rozumie znane nazwy, słowa i bardzo proste zdania, np. na tablicach informacyjnych i plakatach lub w katalogach.
Mówienie: Potrafi formułować proste pytania dotyczące najlepiej znanych mu tematów lub najpotrzebniejszych spraw – i odpowiadać na tego typu pytania.
Pisanie: Potrafi napisać krótki, prosty tekst na widokówce, np. z pozdrowieniami z wakacji.
Możliwy egzamin: Start Deutsch 1 (telc Deutsch A1)
A2
Słuchanie: Kandydat potrafi zrozumieć wyrażenia i najczęściej używane słowa oraz główny sens zawarty w krótkich, prostych komunikatach i ogłoszeniach.
Czytanie: Potrafi znaleźć konkretne informacje w prostych tekstach dotyczących życia codziennego, takich jak ogłoszenia, reklamy, prospekty. Rozumie proste listy prywatne.
Mówienie: Potrafi brać aktywny udział w zwykłej, typowej rozmowie wymagającej prostej i bezpośredniej wymiany informacji na znane mu tematy.
Pisanie: Potrafi pisać krótkie i proste notatki lub wiadomości wynikające z doraźnych potrzeb. Potrafi napisać bardzo prosty list prywatny, np. dziękując komuś za coś.
Możliwy egzamin: Start Deutsch 2 (telc Deutsch A2); telc Test Deutsch alfa A2+; telc Test Deutsch A2+; telc Test Arbeitsplatz Deutsch A2+ 

język niemiecki
Lekcje z języka niemieckiego są prowadzone na obszarze: Katowic, Mysłowic, Sosnowca i okolic. Oferuję także lekcje online przez internet.
język niemiecki
kontakt
 język niemiecki przez internet
 

Dorota Lisowska
JĘZYK NIEMIECKI


ul. Jasienicy 6
41-400 Mysłowice
     
 język niemiecki   508 376 993
dlisowska@poczta.fm
   
Obszar działalności:

Katowice, Sosnowiec, Mysłowice

język niemiecki katowice język niemiecki
Wszelkie prawa zastrzeżone Dorota Lisowska 2021